Jeugdmasterclass zeilen voor jonge beginners

Algemeen

REGIO - Ook in 2026 organiseert WSV Giesbeek een jeugdmasterclass zeilen voor jonge beginners. Op zondag 29 maart maken kinderen van 7 tot en met 11 jaar op een veilige en speelse manier kennis met de zeilsport in het Biljoenbad Velp.

De training vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur en is bedoeld voor kinderen die voor het eerst in een Optimist, Cadet of Laser Pico stappen. In het verwarmde zwembad leren zij onder deskundige begeleiding hoe een zeilboot reageert op beweging, wat er gebeurt bij omslaan en hoe je daarna weer veilig verder kunt varen. Door in een gecontroleerde omgeving te oefenen, krijgen de deelnemers op een ontspannen manier vertrouwen op het water.

Veiligheid staat tijdens de jeugdmasterclass centraal. Daarom zijn er tijdens de training twee professionele duikers aanwezig van Duikersvereniging Meduse. Daarnaast is een zwemdiploma verplicht voor deelname, zodat ieder kind met een gerust gevoel kan meedoen.

De jeugdmasterclass is laagdrempelig opgezet en sluit aan bij CWO-niveau 1. Volgens WSV Giesbeek is de training vooral bedoeld om kinderen op een leuke manier te laten ontdekken of zeilen bij hen past. “We willen laten zien dat zeilen niet alleen spannend, maar vooral ook veilig en leuk is,” aldus de organisatie.

Aanmelden voor de training kan via Sjors Sportief. Door op de website de woonplaats in te vullen, komen geïnteresseerden automatisch bij de activiteit van 29 maart terecht en kunnen zij hun kind inschrijven.

Kinderen die na afloop enthousiast zijn geworden, kunnen zich vervolgens aanmelden voor de reguliere zeillessen bij WSV Giesbeek. Met de jeugdmasterclass wil de vereniging een stevige basis leggen voor een leven lang plezier op het water.